Dołącz do naszej społeczności
na znanych serwisach profilowych. |
picture picture picture picture
picture

Czas na kawę

Masz czas to wykorzystaj go na aktualne opinie o znanych produktach.

picture

Opinia za opinię

Im więcej informacji o danej firmie tym klient może bezpiecznie korzystać z usług danej firmy.

picture

Statystyki - Forum

Aktulanie mam już: 234 użytkowników. Średnio dziennie rejestruje się 8 użytkowników.

Druk wizytówek, gdzie się udać ?

Druk wizytówek, gdzie się udać ?

Witam. Przeglądając internet natknąłem się na pojęcie letterpress. Możecie mi powiedzieć, na czym polega tego rodzaju usługa i czy możliwe jest jej zastosowanie w przypadku sporadycznych wydruków?

Fanatyk

Posty: 11

 
Zaproszenia na ślub letterpress robię już chyba dwa lata i obecnie nie mają one żadnej konkurencyjnej metody. Tłoczenie liter na delikatnym papierze daje piękny efekt, adekwatny do tego wydarzenia.

F-Dertus

Posty: 19

 
Większość agencji drukarskich na swoich stronach posiada odpowiednie kalkulatory, które znacznie ułatwiają druk wizytówek. Wystarczy, że uzupełnisz wszystkie rubryki, a system sam wyliczy ci cenę za gotowy produkt. Za pośrednictwem strony można także załadować przygotowany wcześniej projekt graficzny.

Jasia12

Posty: 11

 
Nie ma obaw, iż warstwy, które posiadają wizytówki kaszerowane, zaczną się rozdzielać. Są one sklejane specjalnymi prasami Wbrew pozorom nie są też zbyt grube, o czym wspomina mnóstwo ludzi. Naturalnie najciekawiej wyglądają one, gdy wykonamy je na delikatnym papierze kredowym, wówczas efekt jest najlepszy.

polmar

Posty: 19

 
Pierwsze uszlachetnianie druku robiłem kilka lat temu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie http://lakieruv.mamyfirmy.com.pl. To właśnie tam dowiedziałem się o tym, że lakier UV ma takie właściwości.

robson900

Posty: 14

 
Nieprawdą jest, iż lakier UV używa się tylko i wyłącznie do zabezpieczenia gotowego druku. Ja stosuję go, żeby uzyskać doskonalszy efekt wydruku. Jego użycie zakładam już podczas przygotowywania grafiki.

alibaster5

Posty: 13

 
Większość agencji drukarskich na swoich stronach posiada właściwe kalkulatory, które znacznie ułatwiają druk wizytówek. Wystarczy, iż uzupełnisz wszystkie rubryki, a system sam wyliczy ci cenę za gotowy produkt. Za pośrednictwem strony można zarówno załadować przygotowany wcześniej projekt graficzny.

Worms

Posty: 15

 
Kiedy pierwszy raz usłyszałem o uszlachetnianiu druku, to nieco sceptycznie podchodziłem do tego zagadnienia. Obawiałem się bowiem, że poprzez takie działanie mogę uszkodzić wydrukowany materiał. Odważyłem się jednak i użyłem lakier UV. Efekt mnie przekonał.

NowePRO

Posty: 21

 
Coś Ty, z choinki się urwał? Przecież wiadomo, że druk wizytówek metodą tłoczenia w niewielkiej ilości jest nieopłacalny. Trzeba odlew, a to kosztuje.

Wojciech24

Posty: 19

 
Projekt do druku letterpress znacznie różni się od tradycyjnych projektów grafiki 2D. Najlepiej będzie, jak skontaktujesz się z wykonawcą druku, a on prześle tobie albo przykładowy wzór, albo wskazówki, jak dobrze przygotować sobie grafikę do druku.

Hymnny4

Posty: 6